بهانه های بیمه گذار هنگام خرید بیمه عمر - قسمت اول

آموزش بیمه

بهانه های بیمه گذار هنگام خرید بیمه عمر - قسمت اول

یکی از مشکلات نمایندگان بیمه در زمان معرفی و فروش بیمه عمر و سرمایه گذاری، بهانه و ایرادات متعدد بیمه گذاران میباشد. در اینجا به تعدادی از این ایرادات و بهانه ها پاسخ میدهیم.

پنج شنبه 12 دی 1398

 


بهانه اول: من امکان پرداخت حق بیمه را در حال حاضرندارم.

 

پاسخ (1)

اگر شما مشکل پرداخت نداشتید، آیا بیمه نامه تان را خریداری میکردید؟ پرداخت حق بیمه مشکل شما نیست، بلکه راه حل مشکل شما است. اگر امروز نتوانید آن را پرداخت کنید، در حالی که به کارو فعالیت اشتغال دارید و هزینه آن در مقابل درآمد شما اندک است، چگونه انتظار دارید که همسرشما در زمان فوت شما متقبل هزینه زندگی باشد و صدها و هزاران تومان در ماه هزینه کند؟

پاسخ (۲)

من خوشحالم که شما این حقیقت را که امکان مالی شما اجازه پرداخت نمیدهد، بیان کردید. آیا می توانم سؤال کنم، که شما میدانید که این بیمه نامه چه مزایایی برای خانواده شما دارد؟ اگر به مزایای آن واقف بودید، آیا حق بیمه آن را پرداخت میکردید؟ آیا این بیمه نامه را امروز خریداری می نمودید؟ من از شما نمی خواهم که پولی بیشتر از آنچه امروزهزینه می کنید، خرج کنید. آنچه من از شما درخواست کردم، تغییر در شیوه هزینه کردن شما به منظور امکان پرداخت حق بیمه این پوشش بیمه ای مناسب است. اندکی کاهش و صرفه جویی در هزینه های جاری و پرداخت حق بیمه به منظور حمایت از اعضاء خانواده خود در آینده .پاسخ (۳)

معمولا بودجه بندی های انجام شده در خانواده امکان اینگونه پرداخت ها را نمی دهد. بسیاری از ما سعی میکنیم بودجه تعیین شده را در اولویت های تعیین شده هزینه کنیم. اگر شما احساس میکنید که این پوشش بیمه ای دارای اهمیت است، مطمئن هستم که می توانیم راه حلی برای آن پیدا کنیم، که هم به تعمیرات منزل سروسامانی بدهید و هم بیمه نامه را خریداری نمایید.

پاسخ (۴)

من شما را درک میکنم . اشاره کردید که هزینه های زندگی شما فوق العاده زیاد است و امکان پس انداز دیگری را به شما نمی دهد که بتوانید بیمه های زندگی خریداری کنید. آیا این برداشت من صحیح است؟ همه درامد شما صرف هزینه جاری اعضاخانواده شما می شود، بهتر است لحظه ای فکر کنید که بعد از فوت شما ممکن است چه اتفاق ناگواری برای آنها رخ دهد؟ آنها با درآمدی اندک بعد از شما چه خواهند کرد؟

پاسخ (۵)

توجه کنید! ما در رابطه با احتیاجات شما صحبت می کنیم نه هزینه های لوکس و زندگی پرهزینه. اگر اجازه دهید، بودجه زندگی شما را مجددا بررسی کنیم، حتما به هزینه هایی برخورد خواهیم کرد که اهمیت آنها کمتر از شهریه دانشگاه فرزند شما و یا سایر هزینه های تحصیلی آنان می باشد. شما می توانید با پرداخت هزینه اندکی، کاری کنید که پس از فوت شما استانداردهای اقتصادی خانواده شما تغییر نکند و خانواده شما به همان شیوه به زندگی خود ادامه دهند.

پاسخ (۶)

اگر پدر شما به شما اطلاع دهد که ورشکست شده و بگوید "فرزندم آیا می توانی روزانه سه هزار تومان به من بدهی که با آن زندگی کنم؟" چه پاسخی به پدرت خواهی داد؟ آیا این مبلغ را به او خواهی داد؟ البته که به پدرت کمک خواهی کرد. این همان چیزی است که ما درباره آن، این جا صحبت میکنیم . اگر شما آن کار را برای پدرتان انجام خواهید داد، چرا برای همسر و فرزندان خود انجام نمی دهید؟

پاسخ (۷)

اگرپزشک به شما و یا یکی از اعضارخانواده شما بگوید که باید برای یک عمل جراحی به بیمارستان رفته و بستری شوید، آیا شما خواهید گفت که پرداخت هزینه های بیمارستانی و عمل جراحی در توان مالی شما نیست؟ یا یک راهی جهت پرداخت آن پیدا خواهید کرد؟ پاسخ روشن است. طرح بیمه زندگی که به شما پیشنهاد کرده ام، دارای همین میزان ضرورت برای شما و خانواده شما است.

 پاسخ (۸)

زمانی که ما می گوییم که قادر به پرداخت هزینه ای نیستیم، معمولا راجع به موارد و مسائل تجملاتی صحبت میکنیم اما بیمه های زندگی یک کالای لوکس و تجملاتی نیست. در زمان نیاز، تامین کننده غذا، لباس، مسکن، آموزش و درآمد اصلی خانواده شما است.

پاسخ (۹)

آیا اعضاء خانواده شما می توانند بدون این کمک به زندگی ادامه دهند؟ این کمک مالی جایگزین درآمد شما شده و در مجرای اقتصادی خانواده جاری می شود. این طرح برای شما ماهی ... ریال از درامد شما را به خود اختصاص می دهد. کاهش چند هزار ریال درماه تاثیری در وضعیت زندگی خانواده ندارد و شما با این کار فداکاری بزرگی انجام می دهید که اثر آن در آینده آشکار میشود.

پاسخ (۱۰)

آیا خانواده شما، در غیاب شما، می توانند بدون تکیه به این درآمد به حیات اقتصادی خود ادامه دهند؟ آیا آنها می توانند نیازهای روزمره خود را جبران نمایند؟ همه ما اگر احساس کنیم که خانواده ما نیاز مبرم به آن دارند، قادر هستیم که میزان اندکی از درآمد ماهیانه خود را پس انداز کنیم. اینطور به نظر می رسد که حق بیمه این طرح که درباره آن صحبت کردیم، در مقایسه با تاوانی که خانواده شما در نبود شما و نداشتن این طرح باید بپردازند، رقم ناچیزی است؟

پاسخ (۱۱)

مردم اصولا تمام سرمایه بیمه ای موردنیاز خود را که میتواند پاسخگوی نیازهای خانواده باشد، به صورت یک جا و در همان مرحله اولیه خریداری نمی کنند. بلکه مورد به مورد و از طریق بیمه نامه های متعدد این کار صورت می پذیرد، مگر اینکه در قید حیات نباشند که بیمه نامه بعدی را خریداری نمایند. در آن حالت آن ها کلیه بیمه نامه هایی که می بایست در زمان حیات خود برای حفاظت خانواده خریداری کنند، تهیه نموده اند. من به شما پیشنهاد می کنم، فقط یک پیشنهاد، که گام آخر را همین امروز بردارید و با خرید این بیمه نامه گام مهمی در تأمین آینده خانواده خود بردارید.

پاسخ (۱۲)

به استثنا مبلغ حق بیمه، آیا دلیل دیگری وجود دارد که  شما از خرید بیمه نامه امتناع نموده و یا آن را به زمان دیگری محول می نمایید؟

 

 

خبر نامه سایت پاکت

برای عضویت در خبرنامه پاکت و دریافت جدیدترین مطالب، ایمیل خود را وارد کنید