تاریخچه بیمه مهندسی

آموزش بیمه

تاریخچه بیمه مهندسی

بیمه مهندسی جزء بیمه های اموال (غرامتی) محسوب شده و خسارات فیزیکی ناگهانی و غیرقابل پیش بینی را جبران می نماید. در برخی از انواع بیمه نامه های مهندسی "تمام خطر" دامنه پوشش به جبران خسارات انسانی، تکنیکی و زیان های ناشی از خطرات طبیعی نیز گسترش می یابد.

پنج شنبه 19 مهر 1397

پیدایش بیمه مهندسی، سابقه تاریخی

 

بیمه مهندسی رشته جوانی در فعالیت صنعت بیمه است. فعالیت در این رشته در بازارهای جهانی برای اولین بار از بیمه بویلر در انگلستان شروع شد. مؤسسه مطالعاتی و آموزشی بیمه چارتر لندن، تحولات این رشته را چنین آورده است:

استفاده از ماشین بخار در نیمه اول قرن نوزدهم باعث به وجود آمدن انفجارهایی شد که خسارتهای جدی و سختی را به جان و مال افراد وارد کرد. به همین علت استفاده کنندگان بر آن شدند که چاره ای برای حفاظت و جلوگیری از بروز چنین خسارت هایی بیندیشند. لذا در سال ۱۸۵۶ تعدادی از مصرف کنندگان دیگ های بخار به فکر افتادند که در شهر منچستر گردهم آمده تا برای مشکلات آن، راه حل پیدا نمایند. نتیجه بررسیهای این جلسه منجر به تأسیس سازمانی به نام "سازمان مصرف کنندگان دیگ بخار منچستر" شد.

وظیفه این سازمان، جلوگیری از انفجار دیگ های بخار به منظور کاهش زیان های اقتصادی بود که به طور روزافزونی افزایش می یافت. توافق شد که هر یک از اعضا مبلغی بابت حق عضویت و حق کارشناسی بپردازند. مقرر شد یکی از اعضا با استخدام کارشناسان ورزیده و متخصص به طور مرتب از دیگهای بخار مورد مصرف آنان بازدید کرده، با محاسبات انجام شده، خطر انفجار را برآورد کرده و نظرات مشورتی به اعضا ارائه نماید. سازمان مسئولیت داشت که از جنبه های اقتصادی نیز به اعضا کمک کرده و راهنمایی های لازم را در مورد انتخاب دیگ های بخار مناسب به آنان ارائه نماید.

این اصول هنوز در رشته بیمه مهندسی کاربرد دارد و بیمه گذار می تواند از کارشناسان متخصص دعوت نماید تا ضمن بازدید از ماشین آلات و ارائه طریق جهت حفظ و نگهداری آنها با او مشورت کند.

این سازمان، یک شرکت بیمه نبود فقط راهنمایی و مشاوره اعضا را به عهده داشت. با گذشت زمان که اعضای سازمان به تدریج زیادتر شد احساس نیاز به بیمه در اعضا قوت گرفت. آنها تشخیص دادند بازرسی و حفاظت و نگهداری و همزمان، داشتن پوشش بیمه ای، ترکیب خوبی برای حمایت مالکین و استفاده کنندگان ماشینهای بخار است ولی همه اعضا موافق داشتن بیمه نبودند لذا تعدادی از اعضا که متمایل به داشتن بیمه مهندسی بودند اولین شرکت بیمه مهندسی را به نام "شرکت بیمه دیگ های بخار" در سال ۱۸۵4 تأسیس کردند. وجود این شرکت مبنایی شد برای تأسیس شرکت مشابه دیگری در این زمینه. این شرکت، کار خود را فقط در رشته بیمه بویلرها شروع کرد. به تدریج که دامنه فعالیت شرکت گسترش یافت، بیمه انواع ماشینهای بخار نیز به آن اضافه شد. بیمه ماشین بخار در سال ۱۸۷۲ شروع شد. متعاقب آن بیمه تجهیزات الکتریکی و بیمه مهندسی انواع کارخانجات متداول شد. در سال ۱۸۸۲ قانون انفجار دیگ های بخار و پس از آن، قانون دیگری در سال ۱۸۹۰ به تصویب رسید که به موجب آن با توجه به استفاده روزافزون از بویلرها در مؤسسات صنعتی، بازرسی علت انفجار بویلرها را به جز بویلرهایی که برای مقاصد خاص و مصرف داخلی مورد استفاده قرار می گیرد الزامی کرد و برای افراد خاطی و مقصر که مسئولیت انفجار بویلرها متوجه آنها باشد مجازات هایی پیش بینی کرد. بیمه های مهندسی مشوق دیگری نیز پیدا کرد و آن تصویب قانون سال ۱۹۰۱ بود که دارندگان بویلرها را موظف می کرد که هر ۱۰ ماه یک بار بویلرها را به نظر کارشناسان متخصص برسانند و گزارش آن را در فرم مخصوص نگهداری نمایند. قوانین دیگری نیز بعد وضع شد که از جمله آنها می توان به قانون نیروگاه ها در سال ۱۹6۵ و مقرراتی درباره ادارات، مغازه ها، راه آهن و ساختمان ها (بالابرنده و آسانسورها) در سال ۱968 اشاره کرد. وضع این قوانین میزان پرتفوی بیمه مهندسی شرکتهای بیمه را افزایش داد. هر مقدار که دامنه بازرسی و ارائه خدمات سرویس و نگهداری و حفاظت کارخانجات صنعتی و ماشین آلات آنها گسترش می یابد ایمنی این مراکز بالاتر رفته و تولیداتشان تداوم بیشتری می یابد. در نهایت، این پروسه خدماتی، اول به نفع مالک و دارنده کارخانه و بعد از آن کل جامعه می باشد.

لازم به یادآوری است که همه قوانین مصوب در ارتباط با اجباری بودن بازرسی بود و بیمه در تمام مراحل فوق الذکر اختیاری بود منتها نهایت تلاش شرکت های بیمه عرضه کننده در این بود که خدمات بیمه ای، متناسب با نیازهای واقعی آنها باشد و در این ارتباط حتی شرکت های بیمه، پوشش بیمه ای که شامل ارائه خدمات بازرسی توسط کارشناسان و مهندسین متخصص آن باشد نیز پیشنهاد نمودند.

مطالب فوق در مورد شروع و تحول بیمه مهندسی در انگلستان است که در سایر کشورهای اروپا نیز با تغییرات مختصر، همان مراحل را طی کرده است. در آلمان و سوییس، بیمه مهندسی با بیمه شکست ماشین در سال ۱۹۰۰ شروع شد. برعکس انگلیس، بازرسی از بویلرها توسط یک سازمان نیمه دولتی انجام گرفت که قابل الحاق به بیمه نیز نبود. نحوه شروع و رشد بیمه مهندسی در کشورهای مختلف، سابقه تاریخی مخصوص به خود را داشته و بستگی به این دارد که بیمه نامه در چه کشوری صادر شده و چه پوششهایی را از چه رشته هایی شامل می شود.

 

انواع بیمه نامه های مهندسی

رشته های مورد عمل به شرح زیر می باشند

·       ریسکهای شروع خاتمهOn-Off Risks (In and Out)

·       تمام خطر مقاطعه کاری CAR (Construction All Risks)

·       تمام خطر نصب EAR (Erection All Risks)

·       پوششهای سالیانه

·       شکست ماشین آلات MB (Machinery Breakdown)

·       مقاطعه کاران کارخانه و تجهیزات   PLEO (Contractors Plant and Equipment)

·       تمام خطر رایانه COMP (Computer All Risks)

·       ولتاژ پایین و تجهیزات الکترونیکی     LVEE (Low Voltage  and Electronice Equipment)

·       بویلر و ماشین های بخار    BOIL (Boiler and Pressure Vessels)   

·       عدم النفع ماشین   MIOP (Machinery Loss Of Profits)

·       فساد کالاهای انبار شده   DOS (Deterioration Of Stock)

 

در مورد بیمه مهندسی، عبارت زیر، چهارچوب فعالیت این رشته را مشخص می کند:

بیمه مهندسی جزء بیمه های اموال (غرامتی) محسوب شده و خسارات فیزیکی ناگهانی و غیرقابل پیش بینی را جبران می نماید. در برخی از انواع بیمه نامه های مهندسی "تمام خطر" دامنه پوشش به جبران خسارات انسانی، تکنیکی و زیان های ناشی از خطرات طبیعی نیز گسترش می یابد.

 

برگرفته از کتاب : "بیمه اموال و مسئولیت" - تالیف : "آیت کریمی"

 

 

 

خبر نامه سایت پاکت

برای عضویت در خبرنامه پاکت و دریافت جدیدترین مطالب، ایمیل خود را وارد کنید