خرید بیمه با مناقصه و مزایای آن

مقالات بیمه

خرید بیمه با مناقصه و مزایای آن

مناقصه روشی برای خرید کالا یا خدمات است که تمامی پیشنهاد های رسیده بررسی و ارائه دهنده پایین‌ ترین قیمت برنده مناقصه خواهد بود. خرید بیمه نامه به این روش به بیمه گذار این امکان را میدهد که با کمترین قیمت و بهترین روش پرداخت بیمه مورد نیاز خود را تهیه نماید.

دوشنبه 16 مهر 1397

مناقصه روشی برای خرید کالا یا خدمات است که تمامی پیشنهاد های رسیده بررسی و ارائه دهنده پایین‌ ترین قیمت برنده مناقصه خواهد بود. خرید بیمه نامه به این روش به بیمه گذار این امکان را میدهد که با کمترین قیمت و بهترین روش پرداخت بیمه مورد نیاز خود را تهیه نماید.

 

در حال حاضر مناقصات بیمه توسط سازمان ها و شرکت های بزرگ برای انتخاب شرکت بیمه ای که بهترین قیمت و خدمات را ارائه دهد توسط مطبوعات و یا سایت هایی که آگهی های مناقصات و مزایده ها را منتشر میکنند انجام میشود. در این گونه مناقصات نماینده می بایست مبلغی را به عنوان خرید اسناد مناقصه پرداخت نماید تا بتواند به جزئیات و شرایط شرکت در مناقصه دسترسی پیدا کند. پس از بررسی اسناد نماینده میبایست همزمان با ارائه قیمت، مبلغی را به عنوان سپرده شرکت در مناقصه به صورت ضمانتنامه بانکی بدون قید و شرط و یا به صورت نقدی به حساب بانکی دستگاه مناقصه گذار واریز نماید که پس از قرائت پیشنهادات واصله و تعیین برنده مناقصه، سپرده شرکت کنندگان در مناقصه پس از طی مراحل قانونی مسترد خواهد شد. 

 

این روش برگزاری مناقصه شاید برای برخی مشاغل و فعالیت ها روشی استاندارد و درست باشد ولی برای نمایندگان و کارگزاران بیمه به دلیل تشریفات اداری زیاد و همچنین تعهداتی که به عنوان سپرده شرکت در مناقصه روش مطلوبی نخواهد بود.

از طرف دیگر، برگزاری مناقصه، آگهی مناقصه و همچنین تشریفات برگزاری برای سازمان ها و شرکت های کوچک و متوسط مطلوب نبوده و این شرکت ها و سازمان ها ترجیح میدهند به روش های سنتی و یا استفاده از ارتباطات خود با نمایندگان بیمه نسبت به خرید بیمه نامه مورد نیاز خود اقدام نمایند که این موضوع نیز باعث خواهد شد انتخاب شرکت های بیمه محدود شود و فضای رقابتی ایجاد نخواهد شد و معمولا انتخاب ها بر اساس روابط حاکم خواهد بود که بعضا آمیخته با مسائل رانتی خواهد شد.

با توجه به تخصصی بودن صنعت بیمه این نیاز احساس میشود که برای فروش بیمه نامه به روش مناقصه نیز نیاز به روش های جدید است و روش های قدیمی می بایست بازنگری شود که برگزاری مناقصه آنلاین بیمه یکی از راه حل های این موضوع است .

مناقصه آنلاین بیمه این امکان را به سازمان ها و شرکت ها میدهد که برای خرید بیمه نامه خود به راحتی و بدون تشریفات و صرف هزینه های زیاد اقدام به برگزاری مناقصه نمایند. نمایندگان و کارگزاران بیمه سراسر کشور میتوانند با قراردادن ضمانت های متناسب نسبت به اعلام نرخ اقدام نمایند. این مناقصات میتواند به صورت پاکت باز یا بسته باشد. مناقصه گذار (شرکت ها و سازمان ها) می تواند شرکت کنندگان در مناقصه را نسبت به شهر محل فعالیت و یا شرکت های بیمه ای محدود کند و یا بدون در نظر گرفتن محدودیت فضای رقابتی بین نمایندگان بیمه ایجاد نماید تا بهترین قیمت و شرایط پرداخت را انتخاب و نسبت به خرید بیمه نامه از نماینده برنده اقدام نماید.

در صورتی که مناقصه به صورت پاکت باز باشد، نمایندگان بیمه میتوانند قیمت های اعلام شده توسط سایر همکاران خود را مشاهده نمایند و نسبت به اعلام نرخ پایینتر اقدام نمایند. این امکان (مشاهده قیمت سایر نمایندگان) برای مناقصاتی که به صورت پاکت بسته است امکان پذیر نخواهد بود.

در مناقصه آنلاین بیمه خبری از پرداخت مبالغی بابت خرید اسناد مناقصه نیست و نمایندگان بیمه میتوانند بدون ارائه ضمانت نامه بانکی و یا پرداخت مبالغی به عنوان سپرده شرکت در مناقصه با یکدیگر رقابت و بهترین قیمت و شرایط پرداخت را به بیمه گذار ارائه دهند.

اشخاص حقیقی نیز این امکان را خواهند داشت که برای خرید بیمه نامه مورد نیاز خود اقدام به ایجاد مناقصه نمایند.

 

سایت پاکت اولین سایت برگزاری مناقصه آنلاین بیمه است که این امکان را برای متقاضیان خرید بیمه نامه مهیا کرده است که با ایجاد مناقصه آنلاین بیمه نسبت به خرید بیمه نامه با بهترین نرخ و شرایط پرداخت مناسب نسبت به تهیه بیمه نامه مورد نظر خود اقدام نمایند.

 

 

مطالب مرتبط: 

 

 مناقصه آنلاین بیمه چیست؟
 

خبر نامه سایت پاکت

برای عضویت در خبرنامه پاکت و دریافت جدیدترین مطالب، ایمیل خود را وارد کنید