راهنمای سایت

پاکت چیست و چگونه کار میکند؟

سامانه پاکت دات کام به نشانی www.pakatt.com به منظور ایجاد بستری برای سازمان ها، شرکت ها و هر شخص حقیقی و حقوقی که نیاز به تهیه بیمه نامه دارد ایجاد و شروع به کار خواهد کرد. این سامانه که به صورت پلتفرم دو وجهی با ایجاد ارتباط بین متقاضیان بیمه و نمایندگان و کارگزاران شرکت های بیمه، به متقاضی این امکان را می هد که بیمه مورد تقاضای خود را با بهترین قیمت و شرایط پرداخت متنوع از هر یک از شرکت های بیمه فعال در ایران خریداری نماید. نمایندگان و کارگزاران شرکت های بیمه نیز میتوانند قیمت و شرایط دریافت حق بیمه را بر اساس پیشنهاد ارسالی به متقاضی اعلام نموده و با سایر ارائه کنندگان خدمات از نظر قیمت و نحوه ارائه خدمات رقابت داشته باشند. متقاضی بیمه میتواند بر اساس قیمت، نحوه پرداخت حق بیمه، نام شرکت بیمه و سوابق کاری نماینده ارائه دهنده خدمات، یکی از ارائه دهندگان را انتخاب نماید.

روش کار پاکت سمت کاربر متقاضی بیمه

کلیه متقاضیان میتوانند به صورت رایگان در سایت ثبت نام نمایند. سپس با توجه به بیمه مورد تقاضایشان نسبت به تکمیل فرم درخواست مناقصه اقدام نموده و اطلاعات مورد نیاز برای ارائه قیمت را تکمیل و ارسال نمایند. کاربر برای ایجاد مناقصه در سایت می بایست مبلغ 50 هزار تومان پرداخت نماید و یا از کد ها تخفیف ارائه شده و یا از اعتبار هدیه استفاده نماید. کاربران میتوانند بنا به صلاحدید خود مناقصه را به صورت پاکت باز و یا پاکت بسته ایجاد نمایند. در صورتی که مناقصه به صورت پاکت بسته باشد، نمایندگان بیمه نمیتوانند قیمت های ارسالی سایر نمایندگان را مشاهده نمایند. مزیت مناقصه به صورت پاکت باز این است که نمایندگان با مشاهده قیمت سایر نمایندگان میتوانند نسبت به اصلاح و کاهش قیمت اعلامی خود اقدام نمایند. کاربر میتواند از کلیه شرکت های بیمه درخواست استعلام نماید و یا اینکه شرکت های بیمه منتخب خود را مجاز به ارائه قیمت مشخص نماید. همچنین کاربر میتواند از کلیه نمایندگان در کل کشور درخواست ارائه قیمت نماید و یا اینکه نمایندگان یک یا چند استان و یا یک شهر را مجاز به ارائه قیمت مشخص کند. کاربران میتوانند برای ارائه قیمت توسط نمایندگان مهلت ارائه قیمت مشخص نمایند. ضمن اینکه کاربر میتواند بنا به صلاحدید خود قبل از مهلت انتخابی نسبت به اتمام زمان شرکت در مناقصه اقدام و برنده را تعیین نماید. پس از تعیین برنده توسط کاربر اطلاعات تماس نماینده برنده به کاربر نمایش داده میشود . همچنین با اعلام به نماینده برنده اطلاعات تماس متقاضی بیمه به نماینده نمایش داده میشود. یکی از مزیت های این موضوع این است که متقاضی با تماس های مکرر نمایندگان بیمه مواجه نخواهد شد. پس از صدور بیمه نامه، کاربر این موضوع را در سامانه اعلام و نسبت به تجربه کار با نماینده اعلام نظر میکند که این نظرات در رتبه بندی نماینده تاثیر خواهد داشت. در صورت عدم توافق و عدم صدور بیمه نامه، کاربر میتواند با اعلام عدم صدور بیمه نامه و اعلام دلیل آن، نسبت به انتخاب نماینده دیگری اقدام نماید. در صورتی که بیمه نامه مورد تقاضا منجر به صدور شد، کاربر 50 هزار تومان کد تخفیف ایجاد مناقصه دریافت خواهد کرد. سامانه تاریخ صدور این بیمه نامه را در سیستم ثبت و به صورت خودکار یک ماه قبل از خاتمه بیمه نامه موضوع را به اطلاع کاربر میرساند.

روش کار پاکت سمت نمایندگان بیمه

کلیه نمایندگان و کارگزاران بیمه اعم از حقیقی و حقوقی در سراسر کشور میتوانند با عضویت در سایت نسبت به ارائه قیمت بیمه نامه های مورد تقاضا اقدام و در صورت برنده شدن در مناقصه و انتخاب شدن توسط کاربر متقاضی اقدامات لازم جهت صدور بیمه نامه را انجام دهند. نمایندگان و کارگزاران میتوانند در سایت ثبت نام نموده و تایید مدارک ارسالی توسط مدیر سایت نسبت به ارائه مبلغ اقدام نمایند. نماینده می بایست برای شرکت در هر مناقصه 1 درصد حق بیمه اعلام شده و حداکثر معادل 100 هزار تومان را در اعتبار موجود در سایت خود داشته باشد. این مبلغ در صورتی که در مناقصه برنده نشود به نماینده عودت داده خواهد شد. مبلغ شرکت در مناقصه در اعتبار نماینده موجود ولی مسدود و تا قبل از اعلام نتیجه صدور بیمه نام غیر قابل استفاده خواهد بود. مبلغ شرکت در مناقصه فقط زمانی از حساب نماینده برداشت میگردد که در یک مناقصه برنده شده و بیمه نامه صادر گردد. نمایندگان میتوانند از امکان معرفی با ثبت مشتریان قبلی خود در سامانه از مزیت های زیر استفاده نمایند. - مطلع شدن از برگزاری مناقصه توسط مشتریان - شرکت در مناقصات مشتریان معرفی شده به صورت رایگان - امکان ثبت آخرین قیمت پس از پایان مهلت مناقصه (امکان اعلام آخرین نرخ) - ظاهر متفاوت قیمت اعلام شده به منظور اطلاع مشتری جهت تعیین برنده مناقصه نمایندگان هر چه تعداد مشتریان بیشتری در سایت ثبت کنند که منجر به ثبت نام ایشان گردد از رتبه بندی بالاتری نسبت به سایرین بهره خواهند برد. در صورتی که مشتریان قبلی نماینده در سایت ثبت نام نماید و تایید کنند که فرد معرف را میشناسند میتوانند از 250 هزار تومان اعتبار ایجاد مناقصه در سایت استفاده نمایند. نمایندگان و کارگزاران در مناقصاتی که متقاضی درخواست اعلام قیمت از آن شرکت بیمه کرده است میتوانند شرکت کنند. ضمنا در صورتی می توانند در مناقصات خارج از شهر خود شرکت نمایند که یا متقاضی اعلام کرده است که سایر شهر ها یا استان ها میتوانند قیمت ارائه دهند و یا اینکه نماینده یا کارگزار دارای دفتر فعالیت رسمی در آن شهر باشد که مشخصات این دفاتر میبایست در سامانه ثبت و تایید شود. نمایندگان میتوانند نسبت به برداشت مبالغ اعتبار خود نیز اقدام نمایند. برای این کار میبایست مشخصات حساب بانکی خود را در سامانه ثبت و درخواست واریز نمایند. کارگزاران میتوانند فقط با یک بار مسدود سازی اعتبار با تمام شرکت های بیمه دارای کد فعالیت در مناقصات شرکت نمایند. نمایندگان میتوانند قیمت های ارسالی را با توجه به قیمت رقبا تا قبل از پایان مهلت مناقصه ویرایش نمایند.